Duża biżuteria wraca do łask. Najnowszy pokaz Dolce & Gabbana to potwierdził. Jeśli też marzy się Wam duży naszyjnik, to świetnie trafiliście.

Dziś pokażę Wam jak można nosić rzeźbione zawieszki z jadeitu. Wszystkie są piękne i wyjątkowe. Każda jest inna i można je nosić na kilka sposobów. Świetnie wyglądają do swetrów, które po ostatnim ataku zimy znów nosimy.

Wybór nośnika trzeba dopasować do kształtu dysków. Każdy dysk ma inny kształt i w innym miejscu jest otwór do zawieszenia. Do tego dyski są dość duże, bo mierzą 65-75 mm, więc nośnik musi być wytrzymały. Wybrałam dwa dyski i na nich pokażę Ci 3 sposoby, jak można je nosić.

Wersja nr 1 – krótki naszyjnik z dyskiem

Pierwszy sposób to użycie krawatki. Musisz wybrać dość dużą krawatkę, aby objęła zawieszkę, ponieważ grubość dysków to około 5 mm. Do krawatki dobrałam gotową bazę naszyjnika, o średnicy 5 mm i długości 45 cm. Taki naszyjnik jest dość krótki i ułożony blisko szyi. Moim zdaniem najlepiej prezentuje się do golfu.

naszyjnik
naszyjnik
naszyjnik dysk chiński

Wersja nr 2 – długi naszyjnik z medalionem i koralikami

Drugi sposób jest nieco wymagający, ale myślę, że warto spróbować. Jako bazy użyłam sznurka do shamballi o grubości 0,6 mm. Grubszy sznurek może nie przejść podwójnie przez koraliki. Robiąc taki naszyjnik musisz pamiętać, że sznurek do shamballi trochę się rozciąga. Jest to ważne zwłaszcza przy supełkowaniu kamieni.

Dla większego efektu możesz nawlec i przesupełkować koraliki na całej długości naszyjnika. Końce sznurka możesz związać, zakończyć łapaczką lub węzłem makramowym.

Potrzebujesz jadeitowy medalion, sznurek do shamballi o grubości 0,6 mm oraz koraliki lub naturalne kamienie. Ja użyłam kamieni w rozmiarach 6, 7, 9 i 10 mm.

Najpierw musisz zamocować sznurek na dysku. Weź odcinek około 1,5 m sznurka, złóż go na pół, stroną z pętelką przełóż przez otwór w dysku. Następnie przez pętelkę przełóż oba końce sznurka i zaciągnij.

Teraz węzłem makramowym zabezpieczymy pętelkę przed rozwiązywaniem. Jeden sznurek układamy prosto, z drugiego robimy pętelkę jak na zdjęciu. Pętelka może iść górą albo dołem pod prostym sznurkiem. Drugi koniec sznurka (ten od pętelki) przekładamy przez naszą pętelkę i zaciągamy sznurki. Węzeł powinien dosunąć się do kamienia. Dla lepszego zamocowania możesz wykonać jeszcze dwa węzły.

Oba sznurki przekładamy przez wybrany koralik. Ważne jest aby koralik miał dość dużą dziurkę.

Za koralikiem zrób znów 2-3 supełki makramowe. Dzięki nim, koralik nie będzie się przesuwał. Możesz zostawić taką wersję naszyjnika lub nawlec jeszcze na oba sznurki wybrane kamienie.

Ja swój naszyjnik wzbogaciłam jeszcze kilkoma przesupełkowanymi kamieniami. Tak wykonany naszyjnik powinien być dość długi, mój bez dysku ma 80 cm.

Wersja nr 3 – dysk na rzemieniu

Trzeci sposób jest najprostszy i najszybszy. Wystarczy, że weźmiesz ulubiony rzemień, zrobisz pętelkę wokół górnego otworu w dysku i zakończysz rzemień. Końcówki możesz związać. Jeśli chcesz rozpinany naszyjnik, to wklej końcówki w odpowiednie tulejki, dodaj zapięcie i gotowe 🙂

Mam nadzieję, że moje podpowiedzi przydadzą Ci się i już niedługo będziesz miała swój wyjątkowy naszyjnik z rzeźbionym medalionem z jadeitu. Aby ułatwić Ci wyszukanie użytych przeze mnie materiałów, poniżej masz przycisk, który zaprowadzi Cię do odpowiednich kategorii w sklepie 🙂

Jeżeli postanowisz wykorzystać moje podpowiedzi, koniecznie daj nam znać drogą mailową lub oznaczając nas na Instagramie lub Facebooku.